Mieć czas na wszystko i odwagę żeby żyć

Życie z bezpieczeństwem finansowym to:

  • Decyzja co robisz w czasie wolnym — nie martwisz się, że nie stać Cię na wycieczkę z rodziną. Dzięki stabilności pracujesz tak naprawdę mniej, bo nie musisz brać dodatkowej pracy na nieplanowane wydatki.
  • Możesz korzystać, z okazji jakie stawia Ci życie — ile razy było tak, że rezygnowałeś z czegoś, co mogło przynieść Ci rozwój tylko dlatego, że nie miałeś środków finansowych albo wiedziałeś, że to wiąże się z dodatkowym ryzykiem, na które nie możesz sobie pozwolić, bo w chwili niepowodzenia zrujnuje to Ciebie finansowo? Możesz kontynuować studia bądź kursy. Możesz przeprowadzić się do innego miasta bądź podjąć pracę na nowym stanowisku. Może widziałeś okazję inwestycyjną np. tanią działkę albo pomysł na biznes, ale nie miałeś środków na start? Życie co rusz podsuwa okazje, z których możemy korzystać, jeśli jesteśmy gotowi.
  • Żyjesz bez presji i lęku — wstajesz wypoczęty i już nie myślisz o tym, jak bardzo nienawidzisz poniedziałków. Jeśli szukasz spokoju i chciałbyś wolniej iść przez życie, ale Twoja praca wymaga wiecznego, przyśpieszonego tempa to powiem Ci, że w dużej mierze jest to Twoja wewnętrzna presja. Jeśli zadbasz o swój dobrobyt finansowy, to Twoje życie stanie się o wiele spokojniejsze.

To też odwaga powiedzenia tego, co myślisz. Gdy posiadasz odłożone środki tzw. „poduszkę finansową” i wiesz, że poradzisz sobie pół roku bez pracy, nie boisz się jej stracić. Masz sporo czasu na znalezienie nowej, a dodatkowo życie przecież samo stawia Ci wciąż nowe okazje. Dlatego mówisz to, co myślisz. Szybko przekonasz się, że zwolnienie wcale Ci nie grozi. Dzięki takiej pewności siebie, wreszcie będziesz szanowany i doceniany. Paradoksalnie dopiero wtedy działasz swobodnie i osiągasz dalsze sukcesy. Dlatego istotne jest zbudowanie sobie stabilności, później to tylko dyscyplina podtrzymania jej, sukcesy nadejdą same.

  1. Czy przeszła Ci kiedyś życiowa okazja tylko dlatego, że nie miałeś wystarczających środków finansowych? Co to było?
  2. Czy rezygnujesz czasem z wyrażenia siebie i swojej opinii tylko dlatego, że boisz się konsekwencji? Jak często boisz się krytyki albo przedstawiania odmiennych opinii z tego powodu? Jak myślisz, czy czując, że masz odłożone środki wielkości 6-miesięcznychh wypłat łatwiej byłoby Ci wyrażać swoje zdanie?

Zastrzeżenie:
Treść materiału nie stanowi porady prawnej, ani inwestycyjnej.
Treść ma charakter informacyjno-edukacyjny
i jest wyrazem osobistych poglądów autora.
Pełną treść zastrzeżenia możesz sprawdzić przechodząc TUTAJ

Bądź na bieżąco z Prawo Zysku

Zasubskrybuj za darmo nasz kanał i otrzymuj regularnie porcję wiedzy, która się opłaca!

Czytaj dalej