Świnka Piggy i historia powstania pieniądza

W jednym z malowniczych zakątków farmy żyła mała świnka, która miała na imię Piggy. Zwierzątko było utalentowaną kucharką, której przysmaki zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem innych zwierząt. Postanowiła wymienić się z innymi mieszkańcami farmy na ich produkty.

Poszła więc do kury, oferując babeczki. Kura nie dysponowała jednak niczym co obecnie interesowałoby świnkę. Kurka bowiem miała na wymianę jedynie jajka, a Piggy zamierzała przecież odwiedzić jeszcze innych mieszkańców farmy, bała się, że nosząc jajka, stłucze je. Nie dokonały więc wymiany. Świnka była zmuszona odwiedzić kurkę na końcu.

Spotkała się następnie z królikiem, krową, kozą i nawet koniem. Razem zaczęli wymieniać się produktami, ale i te wymiany nie były wolne od problemów. Zauważyli, że istnieją pewne niedogodności związane z bezpośrednią wymianą towarów. Jajka mogły się stłuc, mleko się psuło, a świnka dysponowała już sporym jego zapasem, kukurydza natomiast była ciężka do przeniesienia.

Wspólnie zaczęli zastanawiać się, jak można by uprościć proces wymiany, aby wszyscy byli zadowoleni. Wtedy padł pomysł – stworzyć coś, co ułatwiłoby handel, coś, co mogłoby reprezentować wartość produktów, ale było łatwe do przenoszenia i przechowywania.

Nazywali to „pieniądze”. Małe, złote monety, które przedstawiały różne wartości, były idealnym rozwiązaniem. Każde zwierzę na farmie mogło posiadać swoje pieniądze i używać ich do zakupów. Były małe więc i łatwe to przenoszenia, z metalu więc trwałe i się nie psuły. Dzięki różnym nominałom stanowiły coś czym łatwo można było odzwierciedlić wartość każdego produktu.

Świnka była pierwszą, która sprzedała swoje babeczki za złote monety. Teraz mogła wymieniać swoje monety na świeże, jajka od kury czy nawet miód od pszczoły. Każde zwierzę na farmie było szczęśliwe, że mogło łatwo handlować bez obaw o psucie się produktów. Wszyscy zyskali również mnóstwo dodatkowego czasu, który mogli spożytkować na dodatkową zabawę!

Wszyscy mogli korzystać z wymiany pieniężnej, co sprawiło, że życie na farmie stało się jeszcze bardziej barwne i pełne radości!

Zastrzeżenie:
Treść materiału nie stanowi porady prawnej, ani inwestycyjnej.
Treść ma charakter informacyjno-edukacyjny
i jest wyrazem osobistych poglądów autora.
Pełną treść zastrzeżenia możesz sprawdzić przechodząc TUTAJ

Bądź na bieżąco z Prawo Zysku

Zasubskrybuj za darmo nasz kanał i otrzymuj regularnie porcję wiedzy, która się opłaca!

Czytaj dalej